Brak kilku zębów lub całkowity brak zębów

Atrakcyjne, zdrowe zęby są ważne dla zdrowia całego naszego organizmu i dobrego samopoczucia. Dzięki nim wyglądasz dobrze i czujesz się pewnie kiedy się uśmiechasz. Utrata zębów może mieć wiele przyczyn i zawsze negatywnie wpływa na jakość życia.

Brak zębów może powodować zanikanie kości. Dzieje się tak dlatego, że kość przestaje być stymulowana przez żucie podczas jedzenia, naturalną sytuacje podczas korzystania z własnych zębów. Powoduje to zmiany w kształcie i wyglądzie twarzy.

Przy rozleglejszych lub całkowitych brakach zębowych zwykle stosuje się różnego rodzaju protezy stomatologiczne.

Protezy tradycyjne są w obecnych czasach przestarzałym rozwiązaniem. Korzystanie z takiej protezy jest niewygodne a także może okazać się bolesne. Protezy tego typu utrudniają żucie i gryzienie wielu pokarmów, co może uniemożliwiać jedzenie ulubionych potraw. Korzystanie z takich protez może także zaburzać wymowę. Posiadanie protezy tradycyjnej powoduje także zanik kości co prowadzi do zmian w wyglądzie twarzy.

Odzyskanie estetyki i funkcji jamy ustnej przy znacznej utracie zębów umożliwia proteza na implantach.

Zdejmowana proteza na implantach zapewnia stabilizację po umocowaniu na dwóch lub więcej implantach stomatologicznych. W tym przypadku podstawę do protezy tworzą implanty, zintegrowane z kością w wyniku naturalnego procesu. Korony zębów uformowane w kształcie protezy, stomatolog umieszcza w jamie ustnej pacjenta przy zastosowaniu różnych systemów mocowań. Wybór systemu łączącego implanty z protezą uzależniony jest od indywidualnych możliwości protetycznych pacjenta. Dobrze wykonana proteza spełnia funkcje utraconych zębów. Dzięki temu rozwiązaniu można bez niepokoju żuć różne pokarmy, a zmysł smaku zostaje niezmieniony. Pacjent czuje się tak jakby miał swoje naturalne zęby.

Zapytaj lekarza o rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Stomatolog Białołęka
Stomatolog Tarchomin