Brak kilku zębów – odbudowa na implantach

Zęby są zintegrowaną częścią naszego ciała i pełnią bardzo ważną funkcję dla prawidłowego działania całego organizmu. Dlatego każdy ząb jest tak ważny. Na przykład zachowanie wszystkich zębów zapewnia ich właściwe ustawienie – zarówno w przednich jak i w bocznych odcinkach.

W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę jakości kości i zapobiegają jej zanikowi. Natomiast brak zębów może spowodować kurczenie się kości, ponieważ nie jest ona pobudzana przez żucie. Często powoduje to zmiany w wyglądzie twarzy.

Utrata więcej niż jednego zęba może być wynikiem choroby, wypadku lub po prostu wrodzonych słabych zębów. Jednak ich brak na pewno w znacznym stopniu obniża jakość codziennego życia. Może to także determinować podejście do opieki stomatologicznej w przyszłości. W takim przypadku niezastąpionym rozwiązaniem jest odbudowa na implantach.

Nowoczesne uzupełnienia stomatologiczne pomagają wielu osobom podnieść jakość swojego życia. Dzięki najnowszym technologiom i materiałom można zastąpić nawet bardzo rozległe ubytki zębowe w sposób zapewniający naturalny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Zapytaj lekarza o możliwości przywrócenia naturalnego zdrowego uśmiechu, który pomoże Ci odzyskać pewność siebie.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zadzwoń do nas:
Stomatolog Białołęka
Stomatolog Tarchomin